Достапни линкови

Приштина: Почетокот на дијалогот меѓу Приштина и Белград прашање на денови


Шефот на УНМИК Хари Холкери синока изјави дека почетокот на дијалогот мегу Приштина и Белград како техничко прашање е прашање на денови а не на недели.Разговорите за Косово пак како што најави членот на андворешно политичкиот одбор на Европскиот парламент Ханс Свобода најверојатно ке бидата одржани во Виена.
XS
SM
MD
LG