Достапни линкови

Плодвив: Воена воздушна вежба на Партнерството за мир


На воениот аеродром во близина на бугарскиот град Пловдив денеска започнува воздушна воена вежба во рамките на НАТО програмата Партнерство за мир. Бугарскиот генерал Димитар Георгиев изјави дека на дво-неделната вежба ќе учествуваат 70 авиони и околу 2 илјади војници, меѓу кои и 45-мина припадници на Армијата на Македонија.
XS
SM
MD
LG