Достапни линкови

Москва: Пет лица загинаа во судир на два хеликоптери


Во судирот на два воени хеликоптера на рускиот далечен исток, загинале 5 лица, а едно било повредено, јавија руските медиуми. Ова е втора хеликоптерска несреќа во таа област за само една недела.
XS
SM
MD
LG