Достапни линкови

Багдад: Еден американски војник загинал


Еден американски војник загинал денеска во околината на Багдад од огнено оружје во инцидент што не го предизвиале непријателските сили изјави портпаролот на американско британката коалиција Марк Ингам. Истрагата за инцидентот е во тек.
XS
SM
MD
LG