Достапни линкови

Кина: Триесет загинати во експлозија во фабрика за петарди


Речиси триесет луѓе загинале, а сто се повредени во експлозијата што ја уништи фабриката за петарди во северна Кина. Во несреќата е причинета голема матерјална штета. Причина за инцидентот не е соопштена.
XS
SM
MD
LG