Достапни линкови

Вашингтон: Амнести Интернешнл ја обвини американската војска


Меѓународната организација за заштита на човековите права Амнести Инетрнешнал ја обвини американската војска дека многу сериозно ги крши човековите права во Ирак. Организацијата тврди дека не и е дозволен пристап до илјадниците ирачани заробени од страна на американските сили и оти тие се наоѓаат во ужасни услови.
XS
SM
MD
LG