Достапни линкови

Блиски Исток: Денеска средба меѓу израелскиот и палестинскиот премиер


Денеска се очекува средба меѓу израелскиот и палестинскиот премиер Ариел Шарон и Махмуд Абаз ден за натамошната имплементација на мировниот план. До состанокот доаѓа еден ден по израелскотo повлекување од контролните места на главните патишта околу појасот Газа и одлуката на трите палестински милитантни организации за суспендирање на нападите против Израел. Во меѓувреме агенциите јавија дека еден палестинец е убиен кога отворил оган врз еден армиски пункт.
XS
SM
MD
LG