Достапни линкови

Њујорк: Во октомври донаторска конференција за Ирак


Во Октомври ќе се одржи донаторска конференција за Ирак, е соопштено по синоќешниот состанок организиран од Програмата за развој на Обединетите Нации. Постои согласност дека приходите од нафтата нема да бидат доволни за покривање на обновата на земјата, и дека помошта од донаторите е неопходна.
XS
SM
MD
LG