Достапни линкови

Венеција: Камен темелник за спасување на Венеција од тонење под вода


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска со фрлање камен темелник го означи почетокот на проектот за спасување на Венеција од тонење под вода. Станува збор за изградба на долги брани чија изградба треба да заврши за осум години. Се очекува браните да издржат најмалку сто години.
XS
SM
MD
LG