Достапни линкови

Индија: Тест на ракета воздух - воздух


Индија тестирала нова ракета од типот воздух – воздух. Агенциите, повикувајки се одбранбени извори, јавија дека дометот изнесува меѓу 25 и 40 километри.
XS
SM
MD
LG