Достапни линкови

Сеул: Јужна Кореа бара флексибилност од Вашингтон


Шефот на јужнокорејската дипломатија Јун Јунгкван побара од Вашингтон да биде позитивно флексибилен околу разговорите со Северна Кореа за нејзината нуклерана програма. Тој додаде дека Соединетите Држави мора да се обидат да го спречат влошувањето на нуклеарната криза на Корејскиот полуостров.
XS
SM
MD
LG