Достапни линкови

Приштина: Изјаснување на косовскиот парламент за предлогот на Белград


Привремената косовска влада денеска треба да се изјасни за повикот на цивилниот администратор Михаел Штајнер до властите во Белград за почнување разговори за решавање на технички прашања во покраината. Косовскиот премиер Бајрам Реџепи изјави дека сеуште немаат добиено такво барање од Штајнер, но оти тоа претставува добар чекор во позитивна насока.
XS
SM
MD
LG