Достапни линкови

Лос Анџелес: Декларација на градското собрание против војна во Ирак


Американскиот град Лос Ангелес, и официјално стана град кој најмногу се спротивставува на евентуалната американска воена интервенција врз Ирак. Градскиот совет, донесе симболична резолуција, со која се спротивставуваат на унилатерална војна против Ирак.
XS
SM
MD
LG