Достапни линкови

Брисел: Солана се надева на надминување на несогласувањата во НАТО


Еврокомесарот Хавиер Солана денеска изрази уверување дека НАТО ќе успее да ги надмине несогласувањата меѓу членовите, околу евентуалната воена интервенција врз Ирак. ,,Не се сомневам дека несогласувањата ќе бидат решени, но не знам дали тоа ќе биде идниот понеделник на состанокот во Брисел. Ако биде потребно, Турција ќе биде одбранета,, изјави Солана.
XS
SM
MD
LG