Достапни линкови

Хеброн: Израелската армија почнала рушење на 22 куќи


Израелски и палестински претставници на безбедносните сили изјавија, дека израелската армија денеска започнала со рушење на 22 палестински куќи во јужниот дел на Хеброн. Во северниот дел на Хеброн пак, едно 14 годишно палестинско момче било повредено за време на нападот на израелската армија, врз бегалскиот камп во Џенин.
XS
SM
MD
LG