Достапни линкови

САД: Седум скијачи загинаа во лавина


Седумина американски скијачи загинаа при лавина на Роки Моунтаинс,во Западна Канада. Властите известуваат дека повеќе од 13 скијачи ја преживеале лавината која во овој регион е честа појава.
XS
SM
MD
LG