Достапни линкови

Белград: Посета на Папандреу


Грчкиот министер за надворешни работи Јоргос Папандреу, чија земја претседава со Европската унија денеска е во посета на Загреб и Белград. Со претставници на хрватските власти тој ќе разговара за односите мегу Унијата и Хрватска. Во Белград Пападндреу ќе се сретне со југословенскиот претседател Воислав Коштуница и со претставници на српските и црногорските власти.
XS
SM
MD
LG