Достапни линкови

Пеќ: Убиен поранешен команданд на ОВК


Бившот командант на поранешната Ослободителна војска на Косово и таканаречените Вооружени сили на република Косово Тахир Земај, неговиот син и нивен роднина се убиени ноќеска во Пеќ, односно западниот дел на Косово. Истрагата за случајот ја спроведуваат полицијата и специјални единици на КФОР.
XS
SM
MD
LG