Достапни линкови

Ерусалим: Нема оправдување за напад на Ирак пред крајот на инспекцијата


Генералниот секретар на ОН Кофи Анан во Ерусалим изјави дека не постои оправдување за евентуален воен напад на Ирак пред завршувањето на мисијата на инспекторите за оружје на ОН во оваа земја.
XS
SM
MD
LG