Достапни линкови

Пакистан: Земјотрес од пет степени според Рихтер


Земјотрес со јачина од 5 степени според рихтеровата скала ги зафати деловите на северен и западен Пакистан во близина на Авганистансктата граница. Според сеизмолошкиот центар земјотресот најмногу се почувствувал во северната област Дир. Засега нема информации за повредени или штети.
XS
SM
MD
LG