Достапни линкови

Јемен: Двајца полицајци убиени во престрелки со Ал Каеда


Во Јемен се убиени двајца полицајци, а четворица се ранети во престрелка со членови на Ал Каеда кои се осомничени за терористички напади. Според агенциите, осомничените членови на терористичката мрежа успеале да избегаат од безбедносните сили.
XS
SM
MD
LG