Достапни линкови

Нигерија: Изборот за мис на светот ќе се одржи во Лондон


Организаторите на избор на мис на светот велат дека настанот нема да се одржи во Нигерија, туку во Лондон. Причина за ова се вчерашните нереди во Нигерија во кои околу 100 луѓе беа убиени и околу 500 повредени. Нередите беа предизвикани од муслиманската група која се противи на одржувањето на овој настан.
XS
SM
MD
LG