Достапни линкови

Париз: 12 загинати во пожар во патнички воз


12 лица го загубија животот меѓу кои и едно дете а, четири се повредени во синоќешниот пожар што избувна во патнички воз во близина на една станица во источниот дел на Франција. Истрагата за причината за пожарот во возот во кој 150 луге патувале од Париз кон Виена е во тек.
XS
SM
MD
LG