Достапни линкови

Индонезија: Уапсен духовниот лидер на терористичката организација Џемаах


Индонезиската полиција денеска го уапси духовниот лидер на исламската терористичка организација Џемаах - Абу Бакар Башир за кого полицијата се смонева дека е поврзан со нападот во Бали кога загинаа над 180 лица. Башир чија организација е поврзана со терористичките активности на Ал каеда е под надзор на полицијта додека се наога во болница поради здравствени проблеми.
XS
SM
MD
LG