Достапни линкови

Техеран: Иран и Турција имаат заднички ставои околу Ирак


Иран и Турција имаат заеднички ставови за Ирачката криза - изјави иранскиот претседтел Мохамед Катами по вракањето во Техеран од регионлниот економскиот Самит во Истанбул. Катами рече дека со турскиот претседтел Ахмет Неџет Сезер се согласиле дека е потребно да се обезбеди Ирачкиот територијален интегритет и да се одбегне војна.
XS
SM
MD
LG