Достапни линкови

Париз: Разговори на Ширак и Шредер


Германскиот канцелар Герхард Шредер и францускиот претседател Жак Ширак денеска во Париз ке разговараат за кризата во Ирак, за проширувањето на Европската унија и за односите мегу Франција и Германија. Ова е прва средба на двајцата претседатели откако Шредер победи на изборите во септември.
XS
SM
MD
LG