Достапни линкови

Русија: 90 исчезнати при паѓање на глечер врз село


Спасувачките екипи денеска трагаат по 90 луѓе кои се пријавени за исчезнати кога глечер падна врз едно село во јужна Русија. Премиерот на Осетиа Михаил Схалтов рече оти спсувачите вчера откриле 17 тела но операцијата била оневозможена од степенот на штета и блокираните патишта. Рускиот претседател Владимир Путин рече оти тоа е катастрофа со непредвидливи димензии и вети помош.
XS
SM
MD
LG