Достапни линкови

Кина: Уапсен осомничен за труење во ресторан


Полицијата во Кина соопшти дека го уапсила човекот осомничен дека ја отрул храната во еден ресторан во Нанјинг поради што најмалку 49 луѓе починале. Според полицијата осомничениот ставил отров за стаорци во храната.
XS
SM
MD
LG