Достапни линкови

Москва: Шест загинати при уривање на зграда


Најмалку 6 лица загинаа, а повеќе се повредени во уривањето на една зграда во Москва како последица на експлозија. Полицијата верува дека причина за ексползијата е системот за снабдување со гас.
XS
SM
MD
LG