Достапни линкови

Прага: Парламентот ќе гласа за програмата на новата влада


Чешкиот парламент денеска треба да се изјасни за програмата на новата влада. Во неа клучно место имаат напорите за обезбедување членство на земјата во Европската Унија.
XS
SM
MD
LG