Достапни линкови

Кина: 22 загинати во невреме


Во силното невреме, проследено со град во големина на јајце, што ја зафати централна Кина загинале 22 лица, а околу двесте биле повредени, е соопштено во Пекинг. Бурата предизвикала и прекин на електричната енергија и на телефонските врски.
XS
SM
MD
LG