Достапни линкови

Исламабад: Продолжува посетата на Строу


Британскиот секретар за надворешни работи Џек Строу ја продолжува својата мисија за намалување на тензиите меѓу Индија и Пакистан . Тој денеска престојува во Исламабад на разговори со неговиот пакистански колега Инамалул Хаг, откако вчера во Њу Делхи имаше разговори со Шефот на индијската дипломатија посветен на спорот меѓу двете земји околу Кашмир.
XS
SM
MD
LG