Достапни линкови

Шпанија: Уапсени три лица поврзани со Ал Каида


Шпанската полиција уапси три лица, осомничени за поврзаност со терористичката мрежа Ал Каида, соопшти министерот за внатрешни работи Анхел Асебес. Уапсените по потекло биле сиријци и кај нив биле пронајдени видео снимки од мостови, згради и споменици во Соединетите Држави.
XS
SM
MD
LG