Достапни линкови

Пакистан: Најмалку пет пакистански војници загинаа


Најмалку пет пакистански војници загинаа во текот на синоќешната потрага по припадници на Ал каеда недалеку од пакистанско-авганистанската граница , изјави еден официјален преставник на министерството за внатрешни работи на Пакистан.Според него пет од седум војници се убиени во заседа во близина на пограничниот град Вана , 300 километри западно од Исламабад.
XS
SM
MD
LG