Достапни линкови

logo-print

Уапсен Американец во Северна Кореја


Северна Кореја потврди дека во ноември минатата година уапсила еден Американец, на кого ќе му се суди. Станува збор за Јун Јонг Сун, кој наводно ја признал вината, но не е соопштено за што. Неделава, американскиот Стејт Департмент соопшти дека американски државјанин е уапсен во Северна Кореја и го повика Пјонг Јанг да го ослободи.
XS
SM
MD
LG