Достапни линкови

Тепачка во турскиот парламент


Тепачка меѓу турските пратеници од владејачката Партија на правдата и развојот и на главната опозициска Републиканска народна партија се случи за време на дебатата за уставните измени. Со измените се зголемува извршната власт на претседателот Реџеп Таип Ердоган.

Покажи ги коментарите

XS
SM
MD
LG