Достапни линкови

logo-print

Протест на Шарената револуција


Шарената револуција за денеска пред Основниот суд Скопје 1 најави протест за поддршка на нејзиниот активист Павле Богоевски. Основното јавно обвинителство го товари Богоевски за учество во толпа што ќе изврши кривично дело, дело за кое следува парична казна или казна затвор до три години. Павле Богоевски во неделата на Конгресот на СДСМ повика на заеднички фронт на партиите со непартиските граѓани на изборите на 11 декември.

XS
SM
MD
LG