Достапни линкови

logo-print

Најмалку 16 мртви во пожар во МоскваНајмалку 16 лица загинаа откако избувна пожар во еден магацин во Москва. Пожарот кој избувана во магацинот на една печатница, се случи изутрината во североисточниот дел на рускиот главен град. Властите соопштија дека четири лица биле однесени во болница со изгореници, додека 12 лица се спасени од пожарот. Градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин напиша на Твитер дека во тек е истрага за инцидентот. Недоволното почитување на стандардите за заштита од пожари беа причина за слични вакви инциденти во Русија.

XS
SM
MD
LG