Достапни линкови

logo-print

Десетина тешко повредени во железничка несреќа во Франција


Најмалку десет луѓе се сериозно повредени, а повеќе од 50 имаат полесни повреди во денешната железничка несреќа во Монпеље на југот на Франција, соопштија спасувачките екипи. Регионален воз удрил во дрво кое паднало на шините по невремето што го зафатило тој регион. Пристапот до местто на несреќата бил отежнат од невремето.

XS
SM
MD
LG