Достапни линкови

logo-print

НСДП предлага преговорите да продолжат на јавна сцена


Партијата НСДП смета дека актуелниот формат на преговорите меѓу четирите политички партии по една година не довел до разрешница на политичката криза и оти продолжувањето на дијалогот треба да биде на јавна сцена.Продолжувањето на дијалогот на јавна сцена, според партијата, може да се организира или во Собранието на РМ или во студио на јавниот радиодифузен сервис-МРТ.

XS
SM
MD
LG