Достапни линкови

logo-print

Протест пред УКИМ додека траеше вонредната седница


Демонстранти од Студенсткиот пленум пред ректорската управа на УКИМ го фрлија етичкиот кодекс на УКИМ во знак на протест затоа што сметаат дека тој е прегазен со последните инциденти при изборите за студентски лидер. Тие протестираа додека во зградата се одвиваше вонредна седница за изборите.

XS
SM
MD
LG