Достапни линкови

logo-print

ДИК ќе ги разгледува листите на кандидати за пратеници


Државната изборна комисија денеска ќе одржи седница на која ќе ги разгледува и ќе одлучува по поднесени листи на кандидати за избор на пратеници во Собранието на РМ.

Комисијата, исто така, треба да го утврди редоследот на листи на кандидати во гласачко ливче за предвремените парламентарни избори, на 5 јуни, треба да се изврши и жребување за распределба на локации за политичко рекламирање на рекламните паноа и билборди

XS
SM
MD
LG