Достапни линкови

logo-print

Еврозоната ја олеснува грчката должничка криза


Министрите за финансии на земјите од еврозоната за прв пат расправаа за мерки за ублажување на големиот должнички товар на Грција. Министрите одбија да разгледаат директно намалување на грчкиот долг.

XS
SM
MD
LG