Достапни линкови

logo-print

Мигрантите во Табановце спасот го гледаат само на север


Околу 850 мигранти со недели престојуваат во транзитниот центар за мигранти. Не планираат да се враќаат назад. Спасот го гледаат во нелегално поминување на границата со Србија.

XS
SM
MD
LG