Достапни линкови

logo-print

Повлекување на руските сили од Сирија


Рускиот претседател Владимир Путин им наредил на руските вооружени сили да почнат да се повлекуваат од Сирија. До ова дојде по над пет месечно нивно ангажирање за зацврстување на позицијата на претседателот Башар ал Асад.

XS
SM
MD
LG