Достапни линкови

logo-print

Смртоносен напад во Пакистан


Најмалку шест лица се убиени и десетина се повредени по експлозија на бомба во југозападен Пакистан. Пакистанските медиуми дека целта на нападот бил конвој на граничните трупи во Куета, главниот град на провинцијата Балочистан. Безбедносните сили ја затворија областа, а повредените се однесени во блиската болница. Засега никој не ја презема одговорноста за нападот.

XS
SM
MD
LG