Достапни линкови

logo-print

Најмалку 35 загинати во неколку напади на ИД во Ирак


Во нападите на милитантите на Исламската држава во еден трговски центар во Багдад и во други делови на Ирак вчера загинале најмалку 35 луѓе. Тоа било еден од најкрвавите денови во Ирак во изминативе месеци. Најмногу луѓе загинале во нападот во Багдад кој бил извршен од бомбаши самоубијци кои претходно грабнале неколку заложници.

XS
SM
MD
LG