Достапни линкови

logo-print

Кери на средба со Путин наредната недела


Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери

Американскиот државен секретар Џон Кери ќе оствари средба со рускиот претседател Владимир Путин во Москва наредната недела на која ќе стане збор за кризата во Сирија и Украина. Портпаролот на Стејт Департментот, Марк Тонер изјави дека тие ќе разговараат за тоа како да се постигне политичка транзиција на Сирија. Кери за време на посетата на Москва ќе се сретне и со неговиот руски колега, Сергеј Лавров.

XS
SM
MD
LG