Достапни линкови

logo-print

Граѓаните на Црна Гора за членството во НАТО и руските реакции


Црногорците главно задоволни од поканата на НАТО за прием на нивната земја во Алијансата. Тие очекуваат извесни реакции од Русија, но сметаат дека тоа нема ништо да смени.

XS
SM
MD
LG