Достапни линкови

logo-print

САД се враќаат на Балканот


Учеството на американскиот потпретседател Џо Бајден на денешниот самит на Западен Балкан во Загреб, според оценките, го нагласува обновениот интерес на Вашингтон за регионот кој се справува со голема мигрантска криза.

XS
SM
MD
LG